Canaj: Partizani ta vlerësonte ndeshjen e parë, do përfitonte shumë me Tiranën

23:06 | 13/02/202023:060

Agim Canaj, trajneri i njohur shqiptar, është i ftuar në Pressing, në ABC News. Në fjalën e tij, Canaj tha: “Nëse Partizani do e kishte vlerësuar Kupën, do të luante me Tiranën dhe këtë sezon, mund të kishim katër ndeshje derbi. Do të përfitonte shumë Partizani.

Ne e dimë atë punë, mund ta lësh skuadrën me 10 futbollistë. Ajo që nuk funksionin te Partizani, është rrjedha e lojës. Ka një ngadalësi, loja ka ndryshuar. Mala dhe Asani i jepnin shpejtësi sulmit, krosonin shumë në zonë.

Tani, mungojnë krosimet, Solomon është lojtar i ngathët, nuk fiton dyluftime. Shumë manovra janë shterpë, kjo ka bërë që Partizani të mos marrë rezultate. Edhe Luftëtarin me vështirësi e mundën, edhe pse ata ishin çuna të rinj dhe me mbrojtje të arnuar”./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono