Bekim Balaj kalon tek skuadra e Sturn Graz në Austri

12:20 | 26/07/201912:200

Sulmuesi Bekim Balaj është zyrtarisht një futbollist i skuadrës së Sturn Graz në Austri. 28-vjeçari ka nënshkruar një kontratë 2-vjeçare me opsion rinovimi edhe për një tjetër sezon.

Futbollisti i kombëtares shqiptare, Bekim Balaj është zyrtarisht një futbollist i Shtorm Graz në Austri. 28 vjeçari ka firmosur një kontratë dy vjeçare me opsion rinovimi edhe për një tjetër sezon. Në lidhje me këtë aventure të re Balaj tha:

“Shturn Graz është një skuadër me traditë në Austri dhe ka një mbështetje të madhe nga tifozët. Kjo më pëlqen shumë dhe shpresoj të integrohem sa më shpejt të jetë e mundur me skuadrën”.

Ndërkohë që drejtori sportiv i klubit austriak, Gunter vlerëson Balaj për aftësitë dhe thekson se është një blerje shumë e rëndësishme.

“Është e vështirë të gjesh një zgjidhje të mirë për fazën sulmuese, por unë jam shumë i kënaqur me afrimin e Bekim Balajt. Ai ka cilësi mjaft të mira fizike. Balaj do të na ndihmojë shumë edhe me lojën në ajër, tha drejtori sportiv i skuadrës austriake”.

Bekim Balaj u aktivizua për tre sezone në kampionatin rus, ndërkohë që tashme është rikthyer në Europë ku më parë ka luajtur për skuadra se Slavia dhe Sparta e Prafes, Rijeka apo edhe në Shqipëri ku hodhi hapat e para si futbollist. /ABC news Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono