Balaj protagonist në fitoren e Sturmit, goli i tij sjell “kaos”

16:19 | 29/09/201916:190

Bekim Balaj është rikthyer te goli. Sulmuesi i Sturm Graz ka shënuar golin e dytë në fitoren shtëpiake 4-1 përballë Admiras.

Shkodrani i kombëtares ka dyfishuar shifrat në fillimin e pjesës së dytë, konkretisht në minutën e 49-të. Ky është goli i katërt në kampionatin austriak për Balajn, i cili golin e fundit e kishte shënuar në fitoren përballë Altach me 1 shtator.

Rrjeta e shqiptarit ka sjellë përplasje dhe tension në fushën e blertë. Miqtë kishin një lojtar të dëmtuar dhe kanë pretenduar për një ndalje loje nga ana e Sturm. Diçka e tillë nuk ka ndodhur dhe aksioni është konkretizuar me golin e Balajt. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono