“As te gishti i vogël nuk i afrohet Solomoni Ekubanit, boll me Malën në mbrojtje!”

23:32 | 21/10/201923:320

Përparim Daiu, ish-futbollisti i Partizanit, është një nga të ftuarit në emisionin Pressing në ABC News. Ai analizoi edhe ndeshjen e të kuqve me Vllazninë dhe thekson se të kuqtë nuk duhet ta aktivizojnë Malën në krahun e djathtë të mbrojtjes.

“Prisja të dominonte Partizani, por Vllaznia kishte raste më të mira. Në momentin që doli në mesfushë Mala, kur doli Kote, aty nisi zotërimi i topit. Rrezikshmëri nuk ka pasur. Gjuajtur tre herë në portë dhe shënoi tre goli. Për mua gabon me Malën, ai ka shumë vlera në mesin e fushës. E provon njëherë, por jo tre ndeshje. Mala jep 100% në mesfushë, ka stonuar në mbrojtje. Të luajë Idrizi”, thotë kavajasi.

Ndër të tjera ai prek edhe sulmuesin kryesor të të kuqve, Theophilus Solomin. Kishte momente që u tentua të krahasohej me Ekuban: “Solomon nuk i afrohet as te gishti i vogël Ekubanit. Në mesfushë ka plot alternativa”. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono