5 ish-Presidentët amerikanë së bashku

13:02 | 22/10/201713:020

Pesë ish presidentët amerikanë Carter, të dy Bush, Clinton e Obama janë bashkuar në të njëjtën skenë në një koncert bamirësie për mbledhje fondesh. Paratë e mbledhura do i shojnë në ndihmë zonave të goditura nga uraganët Irma dhe Harvei
Nuk ndodheshin bashkë në të njëjtën skenë që nga viti 2013 – kur njëri prej tyre Barak Obama ishte ende president. Por këtë herë janë bashkuar në skenën e një koncerti bamirësie për zonat e goditura nga uraganët Irma dhe Harvei. Jimmy Carter, George H. Bush i vjetri, Bill Clinton, George. Bush i riu, dhe Barack Obama: pesë ish presidentët amerikanë përbëjnë së bashku 32 vjet jetë në Shtëpinë e BArdhë. Ata janë takuar në Universitetin e teksasit ku kanë performuar yje të muzikës kauntri por dhe Lady Gaga. Pesë ish presidentët bënë deklarata të shkurrta përvec Xhorxh Bush i vjetri dhe Karter të dy 93 vjecar. Presidenti aktual Donald Trump, i cili në të kaluarën kishte përdorur fjalë zhvlerësuese për parardhësit e tij, këtë herë dërgoi një mesazh video duke pranuar se sipërmarrja e mrekullueshme e ish presidentëve tregon se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë vërtet një komb dhe të gjithë bashkohen nga vlerat e tyre. Deri tani fondet për të ndihmuar Teksas dhe Puerto Rico kanë arritur shifrën e 31 milion dollarëve me donacione nga më shumë se 8 mijë persona.

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono