30 milion euro për Reiner, shpërthen trajneri i Flamengos

17:54 | 20/01/202017:540

Është zbuluar dhe shuma e paguar nga Real Madrid për firmën e talentit Reiner. Në arkat e Flamengos, kanë shkuar vetëm 30 milion euro për kartonin e një prej talenteve më të kërkuar në botë. Trajneri i Flamengos, Jorge Jesus, është i acaruar me drejtuesit e klubit për këtë transferim.

Sipas strategut të njohur, kjo shumë është qesharake dhe drejtuesit e Flamengos nuk dinë t’i vlerësojnë yjet e tyre. “30 milion euro për Reiner është absurde. Kam promovuar lojtarë te Flamengo, 16, 17, 18 vjeçarë.

I aktivizoj në ndeshje, rriten si futbollistë dhe tregojnë vlerat e tyre. Reiner 18 vjeç, do të transferohet te një nga skuadrat më të mëdha në botë. Nuk mund të shitet vetëm 30 milion euro, te Flamengo nuk u kanë vlerësuar asetet e tyre”, tha mes të tjerash trajneri Jesus. Dhe tashmë, polemikat kanë nisur mes tij dhe drejtuesve të klubit, që i kanë hequr nga grupi i futbollistëve ndoshta lojtarin më të mirë të skuadrës./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono