Zyrtare: Zeka ndërron sërish skuadër, kalon te gjigantët austriakë

schedule15:16 - 20 Janar, 2021

schedule 15:16 - 20 Janar, 2021

Agim Zeka, ish-lojtari i Skënderbeut është prezantuar sot te skuadra e Austria Wien ditën e sotme. 22-vjeçari ka arritur marrëveshjen me klubin e njohur austriak.

Deri vitin e shkuar talenti ishte pjesë e skuadrës së Lille B, pa arritur të lërë gjurmë në klubin e njohur. Kujtojmë që më parë Zeka ka luajtur edhe me Skënderbeun në vitin 2017.

Te korçarët ai pati bërë shumë mirë dhe fitoi vëmendje nga klube të mëdha jashtë vendit. Lille e bleu 300 mijë euro nga Skënderbeu, por më pas ai kaloi në disa huazime, pa arritur të lërë gjurmë, derisa përfundoi kontratën me francezët dhe kaloi lojtar i lirë. /abcnews.al