Zyrtare/ Chelsea me merkato “top”, afron edhe mbrojtësin e Anglisë

schedule20:00 - 26 Gusht, 2020

schedule 20:00 - 26 Gusht, 2020

Chelsea po bën nje merkato fantatike deri më tani. Pasi kanë siguruar shërbimet e Timo Werner, Hakim Ziyech, Blutë e Londrës duken shumë pranë kartonit edhe të talentit gjerman, Kai Havertz

Por për Havertz, nuk ka ende zyrtarizim, pasi radhën e ka pasur mbrojtësi i majtë i Anglisë, Ben Chilwell. Ky i fundit është larguar nga Leicester City dhe ka pranuar ofertën e Chelsea.

Chilwell pranoi se trajneri Frank Lampard është arsyeja kryesore që iu bashkua Chelsea, si dhe ka besim të plotë te projekti i klubit londinez./abcnews.al