Zyrtare: Anulohet sezoni i basketbollit në Itali, mesazh për Serie A

schedule09:49 - 8 Prill, 2020

schedule 09:49 - 8 Prill, 2020

Mendohej se do të anulohej gjatë kësaj jave dhe dje ka ardhur dhe zyrtarizimi: Legabasket Serie A është anuluar. Presidenti i Federatës së Basketbollit zyrtarizoi vendimin për të anuluar sezonin aktual.

Aipranoi se ka ardhur koha të vendoset jeta e njerëzve në plan primar dhe të mendohet vetëm për sezonin e ardhshëm. Në Itali, situata është shumë tragjike, me qindra njerëz që po vdesin çdo ditë nga Koronavirus.

Me këto ritme edhe futbolli zor se do të rinisë dhe Serie A rrezikon anulimin. Gjithsesi Federata e Liga duan me çdo kusht ta rinisin sezonin, madje edhe nëse do të duhet që kampionati të përfundojë në tetor. Basketbolli u dorëzua… / abcnews.al

DEKLARATA E LEGABASKET – La LBA: ‘Ora concentriamo tutti gli sforzi sulla programmazione della nuova stagione’