Zjarrfikësja heroinë, shpëton gruan e bllokuar në makinë dhe më pas lind vajzën

schedule10:44 - 14 Tetor, 2022

schedule 10:44 - 14 Tetor, 2022

Një zjarrfikëse në Maryland dhe nënë e re e tre fëmijëve është një heroinë e vërtetë pasi ka ndihmuar një person të bllokuar në një automjet të përmbysur pas një aksidenti në zonën e Baltimores.

Megan Warfield, 30 vjeç, ishte në ditët e fundit të shtatzënisë së saj, por nxitoi menjëherë për të ndihmuar një person derisa të vinte ambulanca.

“Megan doli menjëherë nga automjeti i saj dhe filloi të kujdeset për një person të bllokuar në një makinë që ishte kthyer përmbys për shkak të një aksidenti.

Megan qëndroi me të derisa mbërriti ndihma për ta ndihmuar. Pasi u sigurua që të gjithë pacientët ishin mirë, Megan ra dakord për të bërë një vizitë edhe vetë”, tha Marina dhe Ekipi Vullnetar i Shpëtimit nga Zjarri në Boëleys (BQVFD).

Më pak se 24 orë pas trimërisë së saj heroike, Warfield solli në jetë një vajzë.

/abcnews.al