Zjarr në një fabrikë eksplozivësh ruse, humbin jetën 15 persona

schedule11:30 - 22 Tetor, 2021

schedule 11:30 - 22 Tetor, 2021

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Rusi, ku pas një zjarri të rënë në një fabrikë me eksploziv kanë humbur jetën 15 persona, një është i lënduar rëndë dhe një tjetër rezulto i zhdukur.

Mediat e huaja bëjnë me dije se zjarri ka përfshirë një fabrikë eksplozivësh industrialë në juglindje të kryeqytetit rus.

Ndërkohë paraprakisht dyshohet se zjarri në fabrikë ka shpërthyer si pasojë e shkeljeve të proceseve teknologjike dhe masave të sigurisë.

Ndërkohë autoritetet po punojnë për zbardhjen e plotë të ngjarjes. /abcnews.al