Zhdukja e kapitenit turk në brigjet e Shëngjinit, prokuroria i rikthen jahtin pronarit

08:48 | 17/01/202008:480

Prokuroria Shqiptare u ka dërguar letër porosi disa shteteve në lidhje me zhdukjen e kapitenit turk Sezgin Yavuz në brigjet e Shëngjinit.

Këtë të premte bëhet me dije se prokuroria i ka rikthyer jahtin pronarit turk me kërkesë të tij që prej dhjketorit të 2019, ndërkohë nuk ka asnjë informacion për fatin e kapitenit.

Jahti me emrin “Atik Bey” u gjet i braktisur në fillim të shtatorit në ujërat ndërkombëtare në detin Adriatik, 12 milje larg bregdetit të Shëngjinit, ndërsa gjatë kontrollit policor u gjetën dokumentet e kapitenit 31-vjeçar Sezgin Yavuz.

Ndërkohë hetimet për zhdukjen misterioze të kapitenit turk nuk kanë sjellë asnjë rezultat për sa i përket gjetjes se një gjurme të personit të zhdukur./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono