Zemërimi dhe dëshpërimi: Reagimi i Thibaut Courtois disa sekonda pas humbjes nga Maroku u kap nga kamera

schedule22:58 - 27 Nëntor, 2022

schedule 22:58 - 27 Nëntor, 2022

Belgjika ka probleme në Kupën e Botës. Humbja ndaj Marokut ka shokuare ekipin dhe udhëheqësi i ekipit Kevin de Bruyne beson se ekipi kombëtar është “shumë i vjetër”.

Duket se humbja e tërboi më shumë Thibaut Courtois. Tifozët filmuan nga tribuna teksa portieri belg përplasi grushtin në stol nga inati, duke u larguar nga fusha.

Ka ende shanse për play-off, por në ndeshjen e fundit duhet të mposhtin Kroacinë. /G.D abcnews.al/