Zbulohet uniforma e Napolit për sezonin e ri

schedule22:36 - 25 Maj, 2023

schedule 22:36 - 25 Maj, 2023

Faqja e specializuar Footy Headlines ka zbuluar fanellën e Napolit 2023/24.

Sipas parashikimit, fanella e kampionëve të Italisë do të jetë pjesërisht e frymëzuar nga ajo e veshur nga Diego Armando Maradona në debutimin e tij në Serie A, veçanërisht për sa i përket jakës me vija horizontale.

Napoli: bluzat 23/24 me Scudetto - foto 1

Ngjyra do të jetë bojëqielli dhe sponsori kryesor pritet të ndryshojë pas 17 vitesh. /G.D abcnews.al/

Napoli: bluzat 23/24 me Scudetto - foto 2

 

Napoli: bluzat 23/24 me Scudetto - foto 3