Ymeri e nis me gol aventurën e re, Llapi “poker” Tërbunit në miqësore

schedule13:25 - 21 Janar, 2020

schedule 13:25 - 21 Janar, 2020

Llapi ka zhvilluar ndeshjen e dytë miqësore në Shqipëri. Klubi nga Podujeva këtë herë ka pasur përballë ekipin e Tërbunit, që garon në Kategorinë e Parë.

Skuadra e drejtuar nga Tahir Batatina ka fituar me rezultatin 4-2. Njërin prej golave e ka shënuar mesfushori Ersil Ymeri, i cili para pak ditësh u zyrtarizua te Llapi.

Shkodrani realizoi në pjesën e dytë, me një goditje me kokë. Më parë kishin shënuar Valmir Veliu, dy gola madje, dhe Mentor Zhdrella. /abcnews.al

Miqësore, Tërbuni – Llapi 2-4
Shënues:
Metani (pen.), Selenica / Veliu 7′, 19′, Zhdrella 31′, Ymeri 72′