Xhinset me ngjyra, pasarelat nxjerrin në pah trendin më të ri

schedule12:22 - 21 Janar, 2021

schedule 12:22 - 21 Janar, 2021

Një gjë është e sigurt, xhinset mbeten gjithmonë një element i rëndësishëm i modës. Pavarësisht modelit, ajo që ka rëndësi është se xhinset japin një “ndjenjë shtëpie”, një kujtim adoleshence, që na kujton veshjet tona të para me stil. Setet për ngjyrë, daljet e rastësishme nuk kanë gjasa të dështojnë nëse pjesa e poshtme e veshjes është xhins dhe aq më tepër nëse kanë një element unik.

Unike si propozimet që pamë në pasarelat e sezonit nga Chanel, Isabel Marant, Dolce & Gabbana dhe Alberta Ferretti, të cilët rikthyen vitet ’80 me xhinset me ngjyrë. Të gjatë, me silueta të gjera të këmbëve dhe vija të drejta, xhinset e sezonit janë aq komode sa prisnim. E kuqja, roza dhe bluja janë ngjyrat që dominuan pasarelat, duke i dhënë një prej pjesëve më klasike një ajër krejt të ri.