Xhaçka bisedë telefonike me homologun gjerman: Zgjedhjet, drejtësia dhe integrimi

schedule19:48 - 2 Mars, 2021

schedule 19:48 - 2 Mars, 2021

Ministrja e Jashtme Olta Xhaçka ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun gjerman Heiko Maas, të cilën e cilësoi mjaft të mirë. Në qendër të bisedës ishin zgjedhjet, reforma në drejtësi dhe integrimi.

Bisedë shumë e mirë me Heiko Maas. Mirënjohës për mbështetjen gjermane për konferencën e parë ndërqeveritare. Zgjedhjet e 25 Prillit, një moment i ri për reformat e integrimit. Reforma në drejtësi e pandalshme” shkruan Xhacka./ db/ Abcnews.al