Xavi hapi derën për kthimin e Messit në Barcelonë

schedule13:25 - 1 Dhjetor, 2022

schedule 13:25 - 1 Dhjetor, 2022

Xavi, për “El Chiringuito”, e lë të hapur mundësinë e rikthimit të Lionel Messit në Barcelonë vetëm nëse e dëshiron edhe ai.

Trajneri është shprehur në mënyrë karakteristike:

“Nëse dëshiron të kthehet, atëherë sigurisht që mundet. Kush nuk do të dëshironte ta stërvitte atë? Ai vazhdon të jetë futbollisti më i mirë në botë për mua.

Lionel Messi do të jetë i lirë nga Paris Saint-Germain verën e ardhshme dhe mundësitë për të ardhmen e tij janë të hapura. Një raport i Times donte që kapiteni i Argjentinës të bashkohej me Inter Miami, por asgjë nuk duket e sigurt. /G.D abcnews.al/