Walker bën me “dhimbje koke” Southgate, mbrojtësi rrezikon pjesëmarrjen në “Katar 2022”

schedule15:20 - 6 Tetor, 2022

schedule 15:20 - 6 Tetor, 2022

Kyle Walker është dëmtuar në ndeshjen që Manchester City luajti ndaj United në Premier League, me lojtarin që u detyrua të linte fushën e lojës.

Një dëmtim ky që bën me “dhimbje koke” trajnerin e kombëtares së Anglisë, Gareth Southage, pasi mbrojtësi rrezikon pjesëmarrjen në “Katar 2022”.

Megjithatë, mbrojtësi i djathtë është operuar në fillim të kësaj jave në dhe tani është një dyshim i madh për Kupën e Botës në Katar.

Trajneri i Cityt, Pep Guardiola kishte zbuluar mbrëmë shqetësimin e tij, teksa nuk e di kohën e mungesës së anglezit.

“Kyle do të jetë jashtë për pak kohë. Duhet të flasim me mjekët. Shpresojmë se ai mund të kthehet (për Kupën e Botës), si Kalvin (Phillips). E di se sa e rëndësishme është Kupa e Botës për lojtarët, por sinqerisht nuk e di për momentin”, do të theksonte Pep Guardiola.

/f.a/abcnews.al