Vuante nga kanceri, ndahet nga jeta aktori i njohur

schedule12:50 - 13 Korrik, 2021

schedule 12:50 - 13 Korrik, 2021

Aktori i njohur amerikan, Charlie Robinson, ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare. Sipas mediave të huaja, ai vdiq nga komplikimet e kancerit.

Bashkëshortja e tij, Dolorita Noonan-Robinson, ka thënë se ai ishte njeri i mirë dhe aktor shumë i madh.

PASADENA, CA – JUNE 24: Actor Charlie Robinson attends Opening Night Performance of August Wilson’s “Jitney” at the Pasadena Playhouse on June 24, 2012 in Pasadena, California. (Photo by Maury Phillips/FilmMagic)

“Robinson ishte dashuria e jetës sime, burrë, baba dhe gjysh shumë i madh. Ai ishte me të vërtetë aktor që punonte, dhe nga të gjitha pasionet e tij, zanatin e tij e zuri vendi kryesor, me familjen e tij. Kështu që ai mund të fluturonte në lartësi të pabesueshme! Në emër të burrit dhe familjes sime, ju falënderoj që keni qenë pjesë e audiencës.”

Robinson ka luajtur në dhjetëra filma, ndër ta “Hoovey”, “Secret Santa”, “Sugar Hill”, “Blindfire”, “Even Money” dhe të tjerë./abcnews.al