Vrau burrin në bashkëpunim me të dashurin, djali 6-vjeçar nxjerr zbuluar të ëmën: Isha zgjuar

schedule15:39 - 2 Shkurt, 2023

schedule 15:39 - 2 Shkurt, 2023

Një gjykatë në rrethin indian Shamli ka dënuar me burgim të përjetshëm një grua dhe të dashurin e saj për vrasjen e burrit të saj.

37-vjeçarja Rajesh Devi dhe paramoti i saj, 39-vjeçari Pradeep Kumar u shpallën fajtorë nga gjykata, bazuar në dëshminë e dhënë nga djali gjashtë vjeçar i gruas.

Dyshja u shpall fajtor për vrasjen e bashkëshortit të gruas, Dharamvir Singh, i cili u gjet i vdekur në qershor 2018, që fillimisht u mendua të ishte një rast vetëvrasjeje.

Gruaja e tij e mbyti Dharamvirin me ndihmën e partnerit të saj për kundërshtimin e marrëdhënies së tyre të paligjshme dhe ata e varën trupin e tij nga tavani për ta bërë atë të dukej si një vetëvrasje.

Çfarë tha djali?

Megjithatë, gjërat ndryshuan pasi djali i madh i çiftit i tha gjyshit të tij pak ditë më vonë se babai i tij u vra nga nëna dhe një burrë tjetër.

Sipas djalit, ai ishte zgjuar natën dhe kishte parë nënën e tij duke mbajtur këmbët e babait të tij, ndërsa një burrë tjetër ishte ulur në një jastëk nën të cilin ai po luftonte me jetën.

Policia e arrestoi dyshen në nëntor 2018 dhe gjatë gjykimit, gjykata u mbështet në dëshminë e djalit 6-vjeçar dhe doli në përfundimin se Dharamvir ishte vrarë.

Të hënën, gjykatësi Griesh Kumar Vaish e shpalli çiftin fajtor sipas nenit 302 (vrasje) të Kodit Penal Indian./abcnews.al