Vlorë, kapet shpërndarësi i kokainës me 240 doza dhe dy silenciatorë

schedule09:29 - 23 Maj, 2019

schedule 09:29 - 23 Maj, 2019

Një i ri 23 vjeç i njohur si shpërndares i kokainës në qytetin e Vlorës është arrestuar gjatë operacionit “Silenciatori”. Ky person u kap në flagrancë në një rrugicë në lagjen “Pavarësia”, me një sasi dozash Kokaine, ndërsa  gjatë kontrollit në banesën e tij, Policia gjeti dhe sekuestroi dy armë zjarri Pistoleta me silenciator, një sasi tjetër me doza Kokaine, gjithsej 240, si dhe një peshore elektronike. Ndërkohë vazhdon puna në bashkëpunim me Prokurorinë për dokumentimin e plotë, identifikimin dhe kapjen e personave të tjerë, të përfshirë në këtë aktivitet kriminal. /ABC News Albania 24/7