Vlorë, IKMT nis prishjen e ndërtimeve nga Uji i Ftohtë deri në Orikum

schedule11:43 - 6 Shtator, 2019

schedule 11:43 - 6 Shtator, 2019

IKMT ka nisur aksionin për prishjen e objekteve nga Uji i Ftohtë deri në Orikum. Bëhet fjalë për afro 50 ndërtesa që pengojnë ndërtimin e rrugës lidhëse mes Lungomares dhe Shëtitores së Rradhimës.  Objektet që do të rrëzohen janë kryesisht lokale të ngritura përgjatë këtij segmenti. Gjatë orëve të para të aksionit nuk ka patur asnjë problem me pronarët, pasi ata ishin njoftuar kohë më parë nga IKMT. /ABC News Albania 24/7