Vlorë, banesa përfshihet nga flakët

schedule14:15 - 20 Korrik, 2018

schedule 14:15 - 20 Korrik, 2018

Një banesë private u përshi nga flakët paraditen e sotme në lagjen “Demokracia”. Shkak është bërë rrjedhja e gazit nga një bombol.

Gjatë momentit të përfshirjes së flakëve, në banesë ndodheshin 5 anëtarët e familjes. Fatmirësisht nuk pati të lënduar, por vetëm dëme matriale.

Në vendngjarje ka mbërritur menjëherë zjarrfikësja që ka bërë të mundur izolimin e flakëve dhe shuarjen e zjarrit./abcnews.al