Vlerësohet Drogba, Bayern Munich bën humor: E kalojmë këtë pjesë

schedule17:16 - 1 Tetor, 2020

schedule 17:16 - 1 Tetor, 2020

Didier Drogba është vlerësuar ditën e sotme me çmimin e Presidentit të UEFA dhe bëhet lojtari i parë afrikan që e merr këtë çmim. Sulmuesi nga Bregu i Fildishtë ka fituar Champions League me Chelsea në vitin 2013 dhe sot presidenti i UEFA, Aleksander Ceferin i dorëzoi çmimin.

Ai shënoi golin e vetëm kundër Bayern Munich, në një ndeshje që përfundoi në barazim 1-1. Ish-sulmuesi e çoi ndeshjen në shtesa dhe pas penalltive londinezët për herë të parë ngritën trofeun më të rëndësishëm për klube.

Gjatë dhënies së çmimit sigurisht që është transmetuar edhe goli që ai i shënoi Bayernit dhe normalisht edhe festa më pas. Bavarezët nuk e humbin rastin të bëjnë shaka, duke bërë një postim në Twitter me mesazhin “Le ta kalojmë këtë pjesë të shortit…” /abcnews.al