Vjen momenti i firmës, Lushkja përfundimisht pjesë e Sheriff Tiraspol

schedule16:45 - 2 Shkurt, 2022

schedule 16:45 - 2 Shkurt, 2022

Regi Lushkja ka firmosur me Sheriff Tiraspol. Mesfushori i spikatur në Superiore u shit nga Laçi dhe tani do të luajë me kampionët e Moldavisë.

Kavajasi fillimisht ka kaluar vizitat mjekësore dhe ka nënshkruar më pas një kontratë që e bën pjesë të Sheriff Tiraspol për dy sezone.

Ky është një hap i mirë për Lushkjen, që do të provojë të luajë në një skuadër që luajti këtë sezon luajti në grupet e Champions League dhe tani është në Europa League dhe ka në program të luajë kundër Sporting Braga. /h.ll/abcnews.al