Vivo paralajmëron se do të nxjerrë në treg një telefon me karakteristika unike

schedule10:12 - 3 Maj, 2021

schedule 10:12 - 3 Maj, 2021

Vivo ka paralajmëruar se do të nxjerrë në treg telefonat inteligjentë të fundit, të cilët përfshinin një teknologji unike.

Ndër pajisjet më të shquara që erdhën në gamën e re Vivo ishte telefoni V21e, i cili mori softuer që ndihmon përdoruesin të përdorë ekranin për të treguar të shtëna nga kamerat e përparme dhe të pasme në të njëjtën kohë.

Ky telefon gjithashtu ka aftësi të shkëlqyera të imazhit falë kamerës së tij primare me lente të trefishta që erdhi me një rezolucion prej (64 + 8 + 2) megapiksel dhe kamerës së përparme që erdhi me një rezolucion prej 44 megapikselë dhe merret me teknologji HDR dhe kap video në rezolucion 4K.

Kjo pajisje mund të trajtojë shumë shpejt me të dhëna të rrjetit të internetit dhe të luajë video lojërat më të fundit elektronike falë procesorit 8nm Qualcomm Snapdragon 720G, 8 GB RAM dhe procesorit grafik Adreno 618.

Vivo gjithashtu e pajisi atë me 128 GB memorie të brendshme, të zgjerueshme përmes kartave microSDXC, një ekran AMOLED 6,44 inç, rezolucion të ekranit (2400/1080) piksel, dhe një shpejtësi shkëlqimi prej rreth 409 cd/m.
Përveç gjithë sa më sipër, telefoni gjithashtu mori sistemin operativ Android 11 me ndërfaqe Funtouch 11.1, dy porta për lidhje, një portë kufjesh 3.5 mm, një marrës radio FM dhe një bateri 4000 mAh që mund të karikohet shpejt përmes një ngarkues 33 vat, dhe çmimi i tij është në Në tregjet botërore do të ishte afërsisht 240 euro./abcnews.al