VIDEO/ “Zgjidhni më të bukurin”, UEFA vë përballë Cikalleshin dhe Felix

schedule12:17 - 21 Janar, 2021

schedule 12:17 - 21 Janar, 2021

Në nëntor të vitit të shkuar Shqipëria përmbylli një fushatë pozitive në Ligën e Kombeve, duke u renditur në vendin e parë në grupin e saj dhe siguruar kalimin në Ligën B për sezonin e ardhshëm.

Rrugëtimi i Ligës së Kombeve të vitit të shkuar nisi me një ndeshje në transfertë ndaj Bjellorusisë, të cilën kuqezinjtë e fituan me shifrat 0-2. Golin e parë e shënoi Sokol Cikalleshi.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by UEFA EURO 2020 (@euro2020)

Sulmuesi arriti të gjejë hapësirën nga jashtë zone dhe të dërgojë një goditje të fortë në portë, duke mposhtur gardianin e kundërshtarëve.

Pikërisht ky gol është përsëritur nga UEFA, që në një postim në rrjetet sociale e krahason me dy gola të tjerë. Në garë për rrjetën më të bukur jashtë zone janë edhe golat e Joao Felix dhe Vyacheslav Karavaev. /abcnews.al