VIDEO | Verona shtang Milanin, Berisha s’e ndal dot Lazion

schedule15:25 - 2 Shkurt, 2020

schedule 15:25 - 2 Shkurt, 2020

Vijnë golat e parë në Serie A. Lazio ka shënuar dy gola të shpejtë në “Olimpico” përballë Spal. Ciro Immobile vazhdon të shënojë dhe mposhti Berishën në minutën e katërt, ndërsa Felipe Caicedo dyfishoi shifrat 12 minuta më pas.

Dy gola edhe në Bergamo. Mbrojtësi Toloi zhbllokoi me kokë sfidën me Genoan në minutën e 12-të, ndërsa Criscito barazoi pas shtatë minutash nga pika e penalltisë.

Surpriza vjen nga “San Siro”, aty ku Verona ka befasuar Milanin. Ekipi i Kumbullës dhe Rrahmanit (të dy mbrojtësit e kanë nisur si titullarë) ka kaluar në avantazh në minutën e 13-të. Davide Faraoni lëvizi bukur në zonë dhe ndëshkoi Donnarummën pas krosimit të Zaccagnit. /abcnews.al