VIDEO/ U shënoi me “biçikletë”, tifozët kundërshtarë brohorasin për Messin

schedule09:27 - 7 Gusht, 2022

schedule 09:27 - 7 Gusht, 2022

PSG triumfoi kundër Clermont me rezultatin 5-0 dhe protagonist ishte ylli argjentinas, Leo Messi, autor i dy golave të fundit.

Sulmuesi i PSG dhuroi spektakël te goli i dytë i tij, duke realizuar me një “biçikletë” pasi e kishte kontrolluar topin me kraharor.

Goli i Messit mori edhe duartrokitjet e tifozëve kundërshtar, që nisën të thërrisnin në kor “Messi, Messi”, pavarësisht se skuadra e tyre e zemrës sapo kishte pësuar golin e pestë. / abcnews.al