VIDEO/ Tre gola identikë për 21 minuta, ish-sulmuesi i Kukësit eliminon Bitrin

schedule16:57 - 12 Gusht, 2021

schedule 16:57 - 12 Gusht, 2021

Merr fund aventura evropiane e Eneo Bitrit dhe Astanës. Ekipi kazak humbi 3-4 në shtëpi përballë finlandezëve të KuPS, që siguruan kualifikimi në fazën “play-off” të Conference League pas barazimit 1-1 në fushën e tyre, aty ku do të kenë përballë gjermanët e Union Berlin.

Ish-mbrojtësi i Partizanit u aktivizua si titullar, teksa miqtë nordikë iu falën tregolëshit të Lucas Rangel për të përmbysur rezultatin dhe për t’u kualifikuar më tej. 26-vjeçari ishte pjesë e Kukësit në sezonin 2016/2017, duke e mbyllur aventurën shqiptare me tre gola.

https://streamable.com/mrba15

Astana shënoi dy gola në pjesën e parë dhe shkoi në pushim në avantazh të dyfishtë, por sulmuesi brazilian realizoi tre herë brenda 21 minutave, të tre me kokë. KuPS në raundin tjetër. Gjermanët e Unionit janë pengesa për ëndrrën e kualifikimit në grupe. /abcnews.al