VIDEO/ Supergol i Calhanoglu, Milani shokon Lazion në Romë!

schedule22:15 - 4 Korrik, 2020

schedule 22:15 - 4 Korrik, 2020

Vetëm 23 minuta lojë dhe Milani ka kaluar në avantazh përballë Lazios, në Olimpico të Romës. Ka qenë Hakan Calhanoglu ai që ka shënuar për kuqezinjtë e Piolit!

Mesfushori turk merr një pasim nga Ibrahimovic dhe pasi driblon dy futbollistë jashtë zone, lëshon një silurë me të djathtën, duke mos i dhënë asnjë shans gardianit Strakosha!/abcnews.al

Serie A

Lazio – Milan    0-1

Calganoglu 23’