Video/Stuhi e frikshme në Kukës, qyteti dhe fshatrat pa energji elektrike

schedule15:18 - 24 Shtator, 2018

schedule 15:18 - 24 Shtator, 2018

Një stuhi e fortë ka përfshirë rajonin e Kukës mesditën e kësaj të hëne. Siç shikoni dhe nga pamjet ajo ka tronditur banorët të cilëve iu është shkëputur edhe energjia elektrike. Qyteti dhe fshatrat përreth kanë mbetur pa drita. Nga raportimet e deritanshme thuhet se shumë dëme materiale, janë thyer pemë, por janë dëmtuar edhe biznese apo banesa në zonat periferike./abcnews.al