VIDEO/ Stadiumi më i çuditshëm i futbollit: Treni kalon mes fushës dhe tribunës (VIDEO)

schedule22:05 - 11 Gusht, 2022

schedule 22:05 - 11 Gusht, 2022

Ka një sërë gjërash që potencialisht mund t’i shpërqendrojnë lojtarët e futbollit gjatë ndeshjeve, por një tren që kalon me nxitim përpara fushës gjatë një ndeshjeje është padyshim një nga më të pazakontët nga të gjitha.

Megjithatë, ky është realiteti për ekipin amator sllovak TJ Tatran Cierny Balog, të cilët i luajnë ndeshjet e tyre pranë një linje hekurudhore ku trenat kalojnë rregullisht, edhe gjatë ndeshjeve, shkruan albeu.com.

Një video e postuar në rrjetet sociale nga një tifoz që ndiqte një ndeshje ku përfshihet skuadra sllovake tregon se sa të përqendruar duhet të jenë lojtarët ndërsa treni me avull udhëton përgjatë fushës gjatë ndeshjes.

Dhe në të njëjtën kohë, spektatorët ulen në tribunat në anën tjetër të pistave dhe i shikojnë të gjitha.

Përveç faktit që treni kalon pikërisht pranë tribunave, zhurma që prodhon motori e kombinuar me avullin e lëshuar nga treni rezulton të jetë jashtëzakonisht shpërqendruese për lojtarët, megjithëse tifozët me siguri duket se po shijojnë spektaklin që shpaloset përballë. /albeu.com/