VIDEO/ Shpërthejnë të qeshurat në studion e Enkel Demit, çfarë i shkaktoi

schedule10:02 - 12 Qershor, 2020

schedule 10:02 - 12 Qershor, 2020

Eksperti  i ekonomisë Pano Sako ishte i ftuar në “Abc-ja e mëngjesit” për të komentuar miratimin e Eurobondit prej 650 milion eurosh.

Mirëpo, krejt papritur në studion kanë shpërthyer të qeshurat. Ka qenë deklarata e deputetit Ervin Bushatit në studion e “Byro Politike”, që ka shkaktuar gaz në studio.

LEXO EDHE: Eksperti i ekonomisë: Zerimi i taksës për biznesin e vogël si premtim elektoral, nuk është i qartë

Bushati deklaroi se “Shqipëria ka një performancë prej qeverisjes 10 herë më të mirë se Gjermania dhe 50 herë më mirë se Italia”.

Teksa dëgjoi deklaratën e Bushatit, Sako e pati të pamundur të japë një koment, ndërsa nuk kontrollonte dot të qeshurën.

Enkel Demi: Pse të duket komike?

Pano Sako: (Vijon të qeshë)

Enkel Demi: Në rregull, e shikoj se s’ke koment. Po të them faleminderit që erdhe në studio. (qesh) /abcnews.al