VIDEO/Shkrini thelpinj hudhre dhe i fërkoni në fytyrë, rezultati do t’ju befasojë

schedule07:28 - 15 Korrik, 2022

schedule 07:28 - 15 Korrik, 2022

Hudhra forcon sistemin imunitar, ul presionin e gjakut, përfiton shëndetin e zemrës, ndërsa efekti i saj i fuqishëm ndihmon lëkurën.

Konkretisht, lufton aknet dhe plagët, si dhe plakjen e parakohshme, për shkak të veprimit të tij antioksidues dhe anti-inflamator.

Shikoni në videon e mëposhtme si të bëni një maskë me hudhër për të detoksikuar dhe rinovuar lëkurën tuaj.

Maska redukton yndyrën, parandalon tharjen e lëkurës dhe e mban lëkurën të butë, të pastër dhe të hidratuar. Mund të aplikohet në të gjitha llojet e lëkurës./abcnews.al