VIDEO | San Siro i ri, zbulohet projekti i firmës amerikane

schedule14:03 - 24 Shtator, 2019

schedule 14:03 - 24 Shtator, 2019

Milani dhe Interi po përgatiten për stadiumin e ri modern që do ndërtohet. Dita e enjte është deçizive për projektin fitues. Gara dyshe mes amerikanëve të Populous dhe italianëve të Manica-Cmr pritet të jetë e ashpër.

Të parët kanë publikuar një video projekt, duke zbuluar planin e tyre dhe pamjet e stadiumit të ri. Gjithçka duket e menduar në detaje dhe për më shumë ndiqni videon e mëposhtme.

“Katedralja kundër unazave të dasmës” e cilëson Corriere di Milano krahasimin midis dy modeleve të ndryshme për dizajnin e ri të stadiumit San Siro. /abcnews.al