VIDEO/ Porto fitoi Kupën, stafi surprizon në stadiumin e boshatisur

schedule17:59 - 2 Gusht, 2020

schedule 17:59 - 2 Gusht, 2020

Porto ka fituar Kupën e Portugalisë, pasi triumfoi kundër Benfica me rezultatin e ngushtë 2-1. “Dragonjtë” shënuan dy gola në fillim të pjesës së dytë, ndërkohë që po luanin me një lojtar më pak prej minutës së 38-të.

Benfica i ngushtoi shifrat dhe tentoi barazimin, por nuk ia arriti dot qëllimit deri në fund. Futbollistët e Porto kishin edhe një mbështetje të veçantë në ndeshjen e djeshme.

https://www.instagram.com/p/CDYm0utKK9G/?utm_source=ig_web_copy_link

Ekipi portugez u mbështet nga ana e stafit, që ndodhej në stadium. Ata lëshuan kore të ndryshme në stadium, ndërkohë që vetë klubi i i Portos ka postuar edhe video nga mbështetja e tyre. /abcnews.al