VIDEO | Një turk nderon Milanin, Ibrahimovic humb shansin e artë

schedule22:44 - 28 Janar, 2020

schedule22:44 - 28 Janar, 2020

Ndeshja mes Milanit dhe Torinos ka shkuar në shtesë. E vlefshme për Kupën e Italisë, kjo sfidë u mbyll në barazim 2-2. Ishte Bonaventura që kaloi në avantazh Milanin, ndërsa mbrojtësi Bremer shënoi dy gola për Torinon.

Calhanoglu shënoi në minutën e 90+1′ për të çuar skuadrat në shtesë, por Ibra pak sekonda pak fundit, kishte një shans të artë për të shënuar. Bomberi suedez i befason të gjithë, pasi me portën e boshatisur nga një distancë e afërt, e çon sferën mbi tra. Edhe 30 minuta tjera në San Siro./abcnews.al