VIDEO | Milani në avantazh, Calhanoglu shënon supergol!

schedule21:13 - 20 Tetor, 2019

schedule 21:13 - 20 Tetor, 2019

Milani ka kaluar në avantazh përballë Leçes, që në minutën e 20-të të takimit. Ishte mesfushori turk, Hakan Calhanoglu ai që gjeti rrjetën, duke shënuar një supergol.

Pasi merr një pasim në hyrje të zonës, fantazisti e kontrollon mirë topin dhe nuk mendohet dy herë, duke goditur fluturimthi nga një kënd thuajse i pamundur.

Topi përfundon në cep të portës dhe festë kuqezi në “San Siro”. Ky gol ishte i pari në kampionat për Calhanoglu, i cili i përgjigjet kritikave ndaj tij./abcnews.al

Serie A

Milan – Lecce  1-0
Calhanoglu 20′