VIDEO/ “Messias, Messias, Messias”! Komentatori shpërthen në lot pas golit të Milan në Champions League

schedule11:32 - 25 Nëntor, 2021

schedule 11:32 - 25 Nëntor, 2021

Milan arriti të fitonte ndeshjen e parë në Champions League kundër Atletico Madrid, ku heroi i fitores ishte padiskutim Junoir Messias, i cili arriti të dërgonte topin në fundin e rrjetës për t’i dhënë kështu kuq e zinjve edhe 3 pikëshin e parë në këtë kompeticion.

Kjo fitore e skuadrës italiane mban akoma gjallë shpresat e Stefano Piolin për një kalim në 16-shen e skuadrave më të mira në Champions League.

Siç ishte fitorja e Milanit e jashtëzakonshme, kështu ishte edhe festa e komentatorit italian Tiziano Krudelit, i cili njëherësh është edhe mbështetësi më i zjarrtë i kuq e zinjve.

Në momentin e golin, komentatori ka përmendur disa herë emrin e lojtarit teksa është ngritur në këmbë duke festuar. Emocionet e forta të gëzimit të fitores së parë kanë bërë që Krudeli të shpërthejë në lot dhe të qajë si një fëmijë i pafajshëm.

Videoja e postuar në rrjetet sociale ka marrë pëlqime pa fund.

/f.a/abcnews.al