VIDEO/ Messi “hallakat” kundërshtarin, driblim fantastik nga argjentinasi kundër Perusë

schedule13:35 - 18 Tetor, 2023

schedule 13:35 - 18 Tetor, 2023

Messi shkëlqeu, ndërsa Argjentina siguroi fitoren e katërt në fushatën e saj kualifikuese për Kupën e Botës të mërkurën.Kampionët në fuqi mundën Perunë me rezultat 2-0, me 36-vjeçarin që shënoi të dy golat e skuadrës së tij në një paraqitje të bujshme.

Ai hapi rezultatin në minutën e 32-të, kur shënoi një gol të bukur, ndërsa golin e dytë e gjeti në minutën e 43-të.Megjithatë, Messi u përfshi në një tjetër moment magjie në pjesën e parë pasi shkatërroi të njëjtin mbrojtës dy herë.

Shtatë herë fituesi i Topit të Artë, i cili pritet të marrë trofeun e tij të tetë individual, dribloi shkëlqyeshëm lojtarin e Perusë, i cili ra në tokë.
Pasi u ngrit në këmbë, ai u kthye te Messi, por dështoi përsëri duke u dribluar dhe duke mbetur në tokë ndërsa argjentinasi iku drejt aksionit./h.ll/abcnews.al