VIDEO | Mesfushori më i mirë në botë? De Bruyne i mahnit të gjithë!

schedule16:27 - 13 Janar, 2020

schedule 16:27 - 13 Janar, 2020

Kevin De Bruyne është një ndër mesfushorët më të mirë në botë, por nga ndeshja në ndeshje, ylli belg po hedh kandidaturën e fortë për të qenë ai më i miri. Emra si Toni Kroos, N’golo Kante, Luka Modric, Fabinho, David Silva dhe Mesut Ozil, ende po tregojnë nivele të shkëlqyera, por De Bruyne duket se po tregon një “marsh” më shumë.

Belgu është lojtari më i mirë i Manchester Cityt dhe Aguero e Gabriel Jesus, janë me fat që e kanë pas vetes. Edhe në takimin kundër Aston Villës, të cilin City e fitoi me rezultatin 1-6, De Bruyne tregoi të gjithë potencialin e tij.

Asisti që i dha Gabriel Jesus është fenomenal dhe nxori në pah të gjitha aftësitë e numrit 17 të Manchester Cityt. Shumë e vështirë për të vënë një mesfushor tjetër mbi Kevin De Bruynen, i cili mund të konsiderohet si mesfushori më i mirë në botë për momentin./abcnews.al