VIDEO | Mane bën lëmsh mbrojtjen, Senegali befason Brazilin

schedule14:51 - 10 Tetor, 2019

schedule 14:51 - 10 Tetor, 2019

Një penallti e akorduar në minutat shtesë ka ndryshuar rezultatin në ndeshjen Brazil-Senegal. Kombëtarja afrikane fitoi të drejtën e goditjes nga pika e bardhë me anë të Sadio Mane dhe Famara Diedhiou barazoi shifrat.

Sulmuesi i Bristol City mposhti portierin Ederson dhe të dy ekipet shkuan në pushim me rezultatin 1-1. Roberto Firminho kishte zhbllokuar shifrat në minutën e nëntë pas një asisti të Gabriel Jesus.

Afrikanët reaguan, arritën të barazonin rezultatin dhe 45 minutëshi i parë i miqësores që po zhvillohet në Singapor u mbyll pa fitues. /abcnews.al