VIDEO/ Maguire sërish protagonist, e turpshme si nuk i jepet Arsenali penallti

schedule22:29 - 2 Dhjetor, 2021

schedule 22:29 - 2 Dhjetor, 2021

E habitshme, por në Premier League shpesh ka vendime absurde të arbitrave pavarësisht se përdoret sistemi VAR.

Kështu ka ndodhur edhe në ndeshjen mes Manchester United dhe Arsenal, kur kapiteni Harry Maguire u tregua i pakujdesshëm.

https://streamable.com/e7pd27

Ai mbajti Tomiyasu për krahu, por arbitri nuk e përdori VAR për ta parë rastin më pas, edhe pse ishte penallti e pastër. / abcnews.al