VIDEO | Magji nga Rusia, një portugez i mahnit të gjithë

schedule19:54 - 7 Nëntor, 2019

schedule 19:54 - 7 Nëntor, 2019

Krasnodar ka arritur të shënojë dy herë kundër Trabzonspor në pjesën e parë. Me këtë rezultat kishte arritur të fitonte edhe në Turqi, teksa triumfi i sotëm i mban rusët në lojë për t’u kualifikuar.

Manuel Fernandes është heroi i ekipit vendas me dy golat e shënuar. 33-vjeçari portugez zhbllokoi shifrat në minutën e 27-të, teksa tetë minuta më vonë erdhi dyfishimi. Goli i dytë është i Fernandes është për kornizë.

Kombinime të bukura të Krasnodarit, veprim teknik fantastik i luzitanit, goditje e topit me finte dhe rrjetë. Momentalisht është goli më i bukur i mbrëmjes në Europa League, edhe pse priten të tjerë gola spektakolarë. /abcnews.al