VIDEO/ Lokomotiva në finale, edhe Myrto Uzuni gjen rrjetën!

schedule22:38 - 30 Maj, 2020

schedule 22:38 - 30 Maj, 2020

Lokomotiva e Zagreb ka arritur finalen e madhe të Kupës së Kroacisë, pasi mposhti me rezultatin 1-3 ekipin e Slaven Belupo. Lokomotiva e shqiptarëve fitoi me përmbysje, ccka e bën edhe më të madhe këtë arritje.

Ccokaj shënoi golin e barazimit në minutën e 67-të për Lokomotivën e Zagrebit, ndërsa Tolic përmbysi gjithccka. Për të siguruar biletën për në finalen e madhe, mendoi Uzuni në sekondat e fundit të sfidës.

Një kundërsulm i shpejtë i ekipit të Lokomotivës u konkretizua me gol nga sulmuesi kuqezi, që në shtyllën e dytë arriti të shënojë pas një krosimi të ulët të Kastratit. Një sukses mëse i merituar për Lokomotivën e Zagrebit dhe për pesë futbollistët shqiptarë që aktivizohen për këtë ekip./abcnews.al