VIDEO | Leicester “dridhet” ndaj të mëdhave, City e thyen në shtëpi

20:30 | 22/02/202020:300

Është mbyllur takimi mes Leicester Cityt dhe Manchester Cityt, me fitoren e ngushtë 0-1 të “Qytetarëve”. Të besuarit e Pep Guardiolës bënë një ndeshje të madhe përballë një kundërshtari shumë të vështirë, duke marrë tri pikët e radhës.

Aguero humbi një penallti dhe një rast të artë në pak minuta, ndërsa Bernardo Silva dhe Mahrez kishin rastet e tyre për të shënuar. Vetëm goli po i mungonte “Cityzens” dhe Guardiola ndërhyri në sulm, duke aktivizuar Gabriel Jesus në minutën e 77′.

Tre minuta më vonë, sulmuesi brazilian gjen rrjetën pas një asisti perfekt të Riyad Mahrez. Ky gol, mjaftoi që City të marrë tre pikët dhe të blindojë vendin e dytë në renditje./abcnews.al

Premier League, java 27

Leicester – Man. City  0-1
Jesus 80′

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono