VIDEO/ “Largohu nga bari im”, qytetari dëbon kryeministrin gjatë fjalimit

schedule05:35 - 6 Qershor, 2020

schedule 05:35 - 6 Qershor, 2020

Kryeministri Australian Scott Morrison u përball me pronarin e një shtëpie gjatë një konference për shtyp i cili do të shpjegonte paketën e mediave duke qëndruar në lëndinën e tij. Morrison ishte në qytetin Googong të New South Wales për të njoftuar një skemë të re strehimi kur banori bërtiti tek ai nga dera e tij.

“A munden të gjithë të largohen nga bari”, tha ai. Kryeministri menjëherë u përgjigj, duke thënë: “Sigurisht, le të kthehemi përsëri prej andej”.

Duke u përgjigjur, Kryeministri u tha stafeve që të rikthehen edhe një herë: “Po, të lutem, largou nga prona”. Burri më pas i kërkoi falje z. Morrison, duke thënë “me vjen keq shoku”, për të cilin mori një takim nga kryeministri, i cili tha “është mirë, faleminderit” dhe vazhdoi me fjalimin e tij.

Morrison udhëtoi në një kantier ndërtimi shtëpish, 28 kilometra në jug të qytetit Canberra për të njoftuar se qeveria e tij do të shpenzojë rreth 700 milionë dollarë australianë për të mbështetur sektorin e ndërtimit.