VIDEO | Kosova në avantazh, Rrahmani “fluturon” dhe gjen rrjetën

schedule21:01 - 14 Tetor, 2019

schedule 21:01 - 14 Tetor, 2019

Kosova ka kaluar në avantazh ndaj Malit të Zi vetëm pas dhjetë minutash lojë. Një goditje nga këndi e ekzekutuar në mënyrë të shkëlqyer nga Celina ka gjetur kokën e kapitenit Rrahmani, që nuk e kishte të vështirë të shënonte.

Portieri i Malit të Zi, Petkovic, bëri një dalje të pastudiuar, duke i dhënë mundësinë Rrahmanit të gjejë rrjetën me shumë lehtësi. Në avantazh dardanët, të cilët nuk janë dorëzuar për vendin e dytë në Grupin A./abcnews.al

Kualifikuese, Euro 2020

Kosovë – Mali i Zi  1-0
Rrahmani 10′